O nas

O nas

Firma Akante powstała w 2010 roku jako zapotrzebowanie klientów po rozwiązaniu Ośrodka Informatyki Wojewódzkiego Banku Danych Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego . Przejęła serwis klientów zewnętrznych, których dotychczas obsługiwał Ośrodek w zakresie systemów SELWIN, USCWIN jak podpisów cyfrowych KIR.

Firmą kieruję Jacek Kaflowski. Jest magistrem inżynierem Informatyki. Skończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami. Przez wiele lat pracował jako Administrator Wojewódzkiego Zbioru Meldunkowego, serwisując jednocześnie systemy Ewidencji Ludności i Urzędów Stanu Cywilnego w gminach. Brał udział przy realizacji skomplikowanych wdrożeń rządowych jak nowy system dowodów osobistych, paszportów, budowa szkieletowej sieci PESELNET. Przez większość czasu pracy w ośrodku pełnił funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji w Ośrodku Informatyki Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na zlecenie MSWiA dokonywał kontroli w zakresie ochrony danych osobowych jednostek ubiegających się o dostęp do bazy CEPIK oraz audytów Wydziałów Komunikacji w Starostwach Powiatowych. Swoją wiedzą od lat dzieli się prowadząc liczne szkolenia i wykłady.

Pracownikami Akante nadal jest część informatyków zatrudnianych przez zlikwidowany Ośrodek. Pozwoliło to, zachować ciągłość serwisów bez straty jakości i jednocześnie skupić się tylko na potrzebach tych konkretnych klientów bez konieczności dzielenia tego czasu na obsługę Urzędu Wojewódzkiego.

W 2011 roku wdrożono usługę serwisu zdalnego, co znacząco ułatwiło i przyspieszyło rozwiazywanie problemów informatycznych, a jednocześnie pozwoliło na dalszy rozwój firmy i wprowadzenie nowych usług.

Dziś Akante oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania nie tylko w zakresie serwisowanie aplikacji przetwarzające dane osobowe , ale również w zakresie ochrony danych osobowych w całym podmiocie. Nasza wykwalifikowana kadra, wykorzystując swoje doświadczenie jest wstanie przejąć obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji i wyręczyć Administratora Danych Osobowych w wielu aspektach przetwarzania danych osobowych. Pozwala to ograniczać koszty funkcjonowania klienta, który nie musi ponosić znaczących kosztów edukacyjnych swojego pracownika i jednocześnie być pewnym, że właściwie przetwarza dane osobowe.

Skontaktuj się z nami!

Copyright - Akante